En kurs i strategisk och affärsdrivande marknadsföring
En kurs för dig som:
Vill veta hur du kan göra din marknadsföring effektivare.
Med det senaste inom B2B-marknadsföring
MÅL &
AFFÄRER
STRATEGI &
MARKNAD
BUDSKAP &
PSYKOLOGI
TAKTIK &
RESULTAT
PERSONLIG
- förbestämda datum
Microsoft Teams
Datum (kl. 8.30–11.30)
3 september: Mål & Affärer
10 september: Strategi & Marknad
17 september: Budskap & Psykologi
24 september: Taktik & Resultat
Tynäsgatan 10, Magasin 2 Inre hamn, Karlstad
Datum (kl. 8.00–12.00)
1 oktober: Mål & Affärer
8 oktober: Strategi & Marknad
15 oktober: Budskap & Psykologi
22 oktober: Taktik & Resultat
Pris/person
8 500 kr
Exkl. moms.
Faktureras vid anmälan.
Välkommen med din anmälan!
Online: Senast 29 aug.
Offline/KBC: Senast 26 sep.
Notera: Det nedersta fältet ska innehålla flera uppgifter.
1. Fyll i formuläret.
2. Klicka därefter på ”Skicka”.
3. En bekräftelsenotis visas.
ORGANISATION
- enligt önskemål
Genomförs endast för er organisation eller om ni väljer att bjuda med partners, kunder eller leverantörer.
Datum
Dagar och tider enligt överenskommelse.
Antal deltagare
Upp till 20 personer.
Microsoft Teams
Upplägg: 4 x 3 timmar
Hos er eller i lokal enligt överenskommelse
Upplägg: 4 x halvdag / 2 x heldag
Paketpris
23 000 kr
Exkl. moms, lokalhyra, resor, logi samt anpassning av kursinnehåll enl. önskemål. Faktureras efter genomförd kurs.
Kursledare med Björneborg Steels ledning och marknadsavdelning.
Delar av ledningen under en av kursens workshops.
Att få en större inblick i hur marknadsföring fungerar, hur olika delar samspelar och vad som faktiskt spelar roll.
Att kunna skapa effektivare marknadsföring genom att prioritera och göra val som är bättre anpassade för dina mål och förutsättningar.
Kursledare, Mikael Dahlgren
Som marknadsföringsstrateg, grafisk formgivare och copywriter har jag haft privilegiet att få jobba med både små och stora företag under snart tre decennier. Exempel är Uddeholm Tooling, SMA Mineral, AFRY (ÅF), SBAB, Voestalpine, HSB, Rejlers, Nords International och Stora Enso.
Sedan 2006 har jag regelbundet hållit kurser och föreläsningar inom strategisk marknadsföring och varumärkesutveckling. Förutom egna och andras erfarenheter baserar sig innehållet på den senaste forskningen inom marknadsföring. Jag är också konsult via Almi, IUC Värmland och Region Värmland för att hjälpa företag som vill växa, utvecklas eller ställa om.
Har du frågor: 070-606 48 78